Eşini mutlu etmenin yolları börekten geçiyor

Aile ve Sosyal Politakalar Bakanımız Ayşen Gürcan, ailesini ve kocasını mutlu etmenin yollarına baş koymuş, yuvasını sonsuza dek yaşatma çabasındaki Türk kadınları için bu anlamlı aforizmayı dile getirdikten kısa bir süre sonra tüm ülkede hummalı çalışmalar başladı. Yazılı ve görsel medyamız börek&erkek&aile ilişkisi araştırması için neredeyse tüm muhabirlerini sadece bu konuya seferber etmiş durumda.

İstediği böreği yiyemeyen erkekler ve çocuklar bir bir evlerini terk etmekteler. Alınan son bilgilere göre rakamlar gitgide artmakta. Hızla gelişen bu göç olayı akıllara ileri ki zamanlarda olabilecek çok daha korkutucu senaryoları getiriyor. Olabilecekleri yabana atmayan bakanlık risk değerlendirmelerini yapıyor ve sağ olsun basınımız da bu konuya duyarsız kalmadı. Evin hanımının böreğinde aradığını bulamayan erkeğin, mutluluğu dışarıda araması kaçınılmaz son olacaktı elbette. Biz de sayfamızda hep bunu söyledik durduk. Eşini mutlu etmenin yollarını sen bulamazsan bir başkası bulur dedik.

Bakınız! Mutluluğu evde bulamayıp börekçide arayan erkeklerimize bir örnek

esinimutluetmeninyollariveborek2

Ülkemiz kadınları hala bunu anlayabilmiş değil ama yıllarca yaptıkları çifte standartın bedelini elbet ödeyecekleri günler gelecekti. İşte şimdi o günleri yaşamaktayız. Halen daha kadınlarımızın çoğu ‘misafir ol gel bana, börekler açarım sana’ şarkısını altın günü arkadaşlarına söyleye durmakta, yapılan börekleri de gün bitene kadar silip süpürmekteler.

Eşine börek ayıran yok

Akıllanmaya başlayanlar yok değil gerçi! Sabah yataktan kalktığı gibi börek açmaya başlayıp uygun şartlarda depolamaya başlayan kadınlarımız bu afattan da alınlarının akıyla kendilerini kurtarmayı elbet başaracaklardır. Allah yar ve yardımcıları olsun.

esinimutluetmeninyollariveborek3

Alınan son bilgilere göre kurulan lojistik antrepolara yurtdışından gönderilen tonlarca yufka hala bozulmamış ve ihtiyaç sahiplerini bekliyor.

Gönüllü aşçılardan kurulan ekipler bu antrepoların uygun yerlerinde börek yapmayı bilmeyen kadınlarımıza eğitim vermekteler. İnsanın gerçekten duyguları kabarıyor. Tüm dünya birlik olmuş eşini yuvasını mutlu etme çabasında olan, son derece pişman olan bu kadınlarımıza yardım etmekteler. Gözlerinden iyiliğe ve güzelliğe davet, duruşlarından ise tutkulu bir inanç fışkıran bu eğitmenlerle ülke kadınımızın sırtı yere gelmez. Rabbim nelere kadirsin!

esinimutluetmeninyollariveborek

Her şerde bir hayır vardır derler, bu da onlardan biri olsa gerek. Ülkenin bu kötü döneminde dünyanın dört bir tarafından insanların savaşları, rekabetleri unutup birlik ve beraberlik içinde olması ne muazzam bir güzelliktir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir