Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı evet var. Üç farklı kadın okuyucunun yorumlarını yazdık. Memnunlar mı değil mi tüm detayları bu yazıda anlattık.

Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı? diyorsan hemcinslerinin bu yorumlarına göz atmanı tavsiye ederiz. Kitabı okuyanların evliliklerinde kitap öncesi ve sonrasında ne gibi değişimler olduğunu buradan öğrenebilirsin.

Kocanın Kalbine Gir Kitabını Okuyan Var mı? Yorumları Nasıl?

kocanın kalbine gir kitabı

Kitabın okuyucusu Feyza D.’nin fikri

Önce ve sonra olarak bu dönemi ikiye ayıracaksak şöyle özetleyeceğim. Öncesinde; birbirini yiyen, sabah günaydın demeye bile zorlanan, birlikte gezmeyen, gülmeyen, sosyal hayatı olmayan bir çifttik. On yıllık evliydik yanlış hatırlamıyorsan beşinci yıl ve sonrasında aramızda bir şeyler azalmaya başlamıştı. Kocamın ilgisizliği benim ona gösterdiğim ilgisizlikten daha fazlaydı. Sorunlarımızın başlangıcı kayınvalidemle olan bir münakaşamızdı. Ardından olan ufak tefek şeyler ya da nadiren olan biraz daha büyük münakaşalar ilişkimizi git gide kötüye götürüyordu.

Çorap söküğü gibi gerisi geldi ve maalesef evliliğimin beşinci yılından dokuzuncu yılına kadar gün yüzü görmedim desem yeridir. Ben geçen sene aldım kitabı. Anlatılan şeyler, verilen örnekler yaşadığım sorunların çoğuna denk düştü. Okurken sadece kendimi değil başka kadınları da düşündüm. Benle aynı derde sahip hemcinslerimi… Eminim beteri de vardı, benden daha iyi durumda olanı da. Kitabı okurken hem kendim hem de aynı dertten mustarip bu hemcinslerim için göz yaşları döktüğüm anları hiç unutmayacağım. Kitap sonrasında azmetmeniz gerekiyor. Yani kitap tarafından ‘şunu yapın’ denilen ne varsa kocanıza davranışlarınızda bunları yapmanız gerekiyor. Yaptım tabi ki.

Geçen seneden bu yana yine yavaş yavaş öyle güzel yol kat ettik ki bazen bu değişime inanamıyorum. Sanki geçmişte kocamla hiç sorun yaşamamışız, o tatsızlıklar hiç olmamış, birlikte ufak bir alışverişe bile gitmeyen o çift yok olmuş yerine gezen tozan, birlikte eğlenen bir ikili oluşmuş. Gururluyum biliyor musunuz? Çünkü bu değişimi ben yaptım. Olumsuz bir durumu, hele ki bu evlilik gibi çok önemli bir müesseseye aitse, bunu olumlu bir şekle sokmak kadar güzel bir his olamaz. Kitap yetkililerine de teşekkür mailimi yolladım. Allah onlardan razı olsun. Çok emek vermişler.

Kitabın okuyucusu Serel C.’nin fikri

Ben faydasını görmedim maalesef ama bu durum kitaptan kaynaklanmıyor. Benden kaynaklanıyor. Verilen metotları hayata geçirmedim. Kitabı okuduktan kısa bir süre sonra kocam öyle bir şey yaptı ki bu adama değmez diyerek evliliğimi düzeltmekten vazgeçtim. Midemi bulandıran bir adama daha fazla vakit harcamak istemedim. Boşandım. Öncesi için şunu söyleyebilirim; Evet, benim de çok hatalarım vardı.

O anlar hata yapmadığımı hatta hep haklı olduğumu düşünüyordum. Zaman geçip soğukkanlıca geriye baktığında anlıyor insan aslında kendisinin de ne hatalar yaptığını. Bunları anlamama Kocanın Kalbine Gir kitabı da büyük etkendir. Neyse iş işten geçti, öğrendiklerimi artık müstakbel kocamda uygularım ama hemen evlenmeye niyetim yok biraz dinlenmeliyim.

Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı Kitabın okuyucusu Gülseren T.’nin yorumu

Anne ve babamın evliliği de iyi bir evlilik değildi. Ablam ve ben de annemle aynı sıkıntılara sahiptik. Baştan söyleyeyim; annemi evet elbette çok seviyorum ama bir anneden kızına kalan miras kalan huylar çok önemli. İnsanoğlu hep kendini haklı görmeye meyilli olsa da karşı taraf sizle hem fikir olmayabiliyor. Tabi ki kocalarımızın da yanlışları var. Bence dünya insanın geneli ilkokuldan başlayarak eğitimin son safhasına kadar iletişim dersi almalıyız.

Şuna dikkatinizi çekmek istiyorum; Kocanın Kalbine Gir kitabı isminden anlaşıldığı gibi sadece kendinizi kocanıza nasıl daha çok sevdireceğinizi öğretmiyor. Bunla birlikte kocanızı adam etmeyi de öğretiyor. Adam etme lafı belki ağır olmuş olabilir, kast ettiğim şey onun hata yapmasını nasıl engelleyeceğinizi de öğreniyorsunuz. Mesele de bu değil mi zaten? Hiçbir şey tek taraflı değil. Belki çoğu kadında azı kocada ama kilo tartmak yerine birbiri için doğru parçalar olmayı öğrenmek en mühimi. İşte bunu alabildiğim bir kitap oldu benim için Kocanın Kalbine Gir. Ha bu arada ablam da toparladı durumunu.

Kocanın Kalbine Gir Kitabı indir

“Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı?” sorumuza vakit ayırıp cevaplayan üyelerimizin sadece imla hatalarına el attığımızı bilmenizi isteriz. Ne yalan söyleyelim kitap hakkında hiç olumsuz yorum almadığımıza sevindik. Çünkü evliliğini ferahlatmak isteyen her kadının evlilik danışmanlarına giderek binlerce TL ödeyebilme şansı yok.

Siz de kocanızla olan sorunlarınıza çözüm bulmak için Kocanın Kalbine Gir kitabından faydalanmak isterseniz buraya tıklayarak kitabı indirebilirsiniz.

kocanın kalbine gir kitabı

Asla umutsuzluğa kapılmayın. Kocanızla problemleriniz olduğu için kendinizi hırpalamayın, yıpratmayın. Hayatta her şeyin bir çözümü var. Ciddi bir sağlık sorununuz olmadığı sürece siz de tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ne evliliklere şahit oluyoruz, gün geliyor kavgalar, tartışmalar son bulup eskisinden daha iyi hale geliyorlar.

Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı sorusunda unutmayın daha güçlü olmak için bazen çatırdamak ve sonrasında da çatlakları yamalamak gerekir. Özellikle evlilikte bu cidden böyledir. Sorunlarını aşmayı başaran çiftler daha sağlam temeller kurmuş olurlar. Bu yüzden lütfen canınızı sıkmayın. Alın kahvenizi ve belki de sizin de kurtarıcınız olacak, bir yol haritası çizmenize fayda sağlayacak bu kitabı keyifle okuyun.

Kocanın Kalbine Gir kitabını okuyan var mı Benzer yazılar;

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir