Seks çeşitleri nelerdir? Bunları sıraladık ve detaylarını da yazdık. Resimli anlatımla gösterdik. Sekse dair bilmediğiniz detayları anlattık.

Seks çeşitleri ile kast ettiğimiz seks pozisyonları değil. Seks akımları da diyebileceğimiz bir çeşitlilikten söz ediyoruz. Müzik sanatında nasıl ki klasik, pop, arabesk, hiphop ve daha birçok tür bulunuyorsa cinsel hayatta da çeşitlilikler var. Bu yazıda 6 farklı seks çeşidini anlatmakla birlikte, cinsel yaşamınıza hayli ivme kazandıracak Yataktaki Kraliçe kitabından da bahsettik. Kitabı indirip okuyabileceğiniz linki de yazımızın son satırına ekledik.

Seks Çeşitleri En Yaygın 6 Seks Çeşidi

Seks çeşitleri denildiğinde dünya genelinde en yaygın olan 6 çeşit şunlar;

Fetiş Seks

Evet, erkekler kadınsılığı ön plana çıkaran aksesuarları seviyorlar bunu biliyoruz ama bazı durumlar var ki bu aksesuarlar tapılası bir hal alınmış duruma geliyor ve bu durum fetiş bir hal alıyor. En yaygın seks çeşitlerinden biri deri fetişi olmakla beraber topuklu ayakkabı ve metal fermuar bu insanlar üzerinde son derece tahrik edici bir rol oynuyor, hatta bazı durumlarda orgazm sadece bu objelerle sağlanabiliyor.

seks çeşitleri

Fetiş kişi partneriyle sevişirken partnerinin üzerinde deri kıyafetler olmasını istiyor. Çoğunlukla sevişmenin sonuna kadar bu kıyafetler çıkarılmıyor. Çünkü deri görmek ve deriye dokunmak onlar için bir ihtiyaç. Kendisi de deri seks kostümlerinin erkekler için tasarlanmış olanlarını giymekten hoşlanıyor. Fetişizm vücudun belli bir bölgesine aşırı düşkünlükle de olabiliyor. En yaygın olanı ayak fetişizmidir.

CrossDress Seks

Bir diğer yaygın seks çeşitlerinden biri olan crossdress seks çeşidinde kişi karşıt cins kıyafetler giymekten haz alıyor. Yani kadınlar erkek, erkeklerse kadın kıyafetleri giyiyorlar. Bu erkeklerin görünüşü ya da yaptıkları işler son derece erkeksi olmasına rağmen cinsel hayatta kadın kıyafetleri giyerek haz alabiliyorlar. Burada kast edilen erkeğin eş cinsel olması değil, kadınlara ilgi duyup, bir kadınla evli olup, eşiyle sevişirken bu kıyafetleri giyen erkeklerden bahsediyoruz. Cinsel haz amacıyla karşı cinsiyet gibi giyinmek kadınlarda daha az görülüyor. Bu zevke sahip erkeklerin gardıroplarında bolca seksi kadın kıyafetleri bulunduğu biliniyor.

Consept Seks

Seks çeşitleri olarak üçüncü sırada consept seks bulunuyor. Çiftlerin bir konu belirleyip bu konuyu destekleyen kostüm ve aksesuarlarla girdikleri cinsel ilişkiye deniyor. Örneğin; prenses ve şövalye rollerini üstlenip buna uygun kıyafet ve tavırlarla yaptıkları tiyatral bir sevişme biçimi.

Kama Sutra Seks

Birçokları tarafından seksin kutsal kitabı kabul edilen, Hindistan’da yazılmış olan Kama Sutra, aşk ve cinsellik sanatı olarak özetlenebilir ancak tam tercümesi ‘Cinsel zevk üzerine bilimsel inceleme’ anlamındadır. Birçok dini öğretiden farklı olarak cinsel ilişkiyi sadece insanoğlunun türemesi için yapılan bir eylem olarak görmeyip cinsel zevk kültürü olarak görmektedir. Kama Sutra’nın önerdiği pozisyonlardan yol alarak Kama Sutra geceleri yaşayan çiftler bir hayli boldur. En bilindik seks çeşitlerinden biridir.

Bondage Seks

Bondage (kölelik) genellikle erkek taraf kadının kölesi olma eğiliminde olur. Edilgen tavırlarda olan erkek etken tavırda olan kadının talimatlarını kusursuzca yerine getirme çabasındadır. Hizmetle beraber tatmin ediyor olmaktan ve öncelikli olarak partnerinde (sahibinde) yaşattığı keyiften haz alır. Erkeklerin yatakta yönlendirmeler yapan, açık sözlü kadınlar sevdiğini evet herkes biliyor ancak burada bahsedilen şey bundan daha ötede bir durum. Sıra dışı kabul edilen seks çeşitlerinden biridir.

Sado-Mazokist Seks

Genellikle mazoşizm olarak yazıldığını bildiğimiz terim psikiyatride aslen (mazokizm) olarak geçiyor. Seks çeşitlerinden en sevimsizi diyebiliriz. Cinsellik esnasında acı çekme ve çektirmekten hoşlanma, bu olmaksızın zevk alamama durumu. Küçük düşürülme, dövülme, yaralanma yani acı çekme gibi durumları cinsel uyarıcı olarak görenlerin tercih ettiği seks çeşidi. Temelinde yatan şeyin ne olduğu psikiyatristlerin işi ancak çiftler arasında yaygın olduğu biliniyor. Her iki taraf da bu duruma razıysa sorun olarak görülmüyor. Tek taraflıysa elbette kabul edilir bir durum değil.

Seks çeşitleri ve dahasını Yataktaki Kraliçe’den öğrenin

Cinsellik insanoğlu için yemek, içmek kadar gerekli bir besin kaynağı. Düzenli ve sağlıklı cinsel hayatın, cinsel uyumun ne derece önemli olduğunu artık bilmeyen yok. Cinsel uyum bir nebze de seks çeşitleri hakkında bilgi dağarcığınızla alakalı. Ayrıca sağlıklı bir cinsel yaşam, yaşama dair streslerle başa çıkmaktan tutun da vücudumuzdaki mekanizmanın tamamının sağlıklı çalışmasına kadar birçok fayda sağlıyor. Sevişme ve orgazm esnasında salgıladığımız mutluluk hormonları uzun süre etkisini üzerimizde bırakıyor. Sağlıklı bir cinsel yaşamın hayatınıza katacağı faydalar saymakla bitmez. Aklı başında bir insanın hayatında olmasını istediği konforları belirleyip, bunları gerçekleştirmeye çalışma aşamasında cinselliği göz ardı etmesi düşünülemez. Bu yüzden kendini ve partnerini mutlu etme yolunda herkesin belli çabalar sergilemesi gerekir.

“Seks çeşitleri” ve daha fazlası hakkında kendinizi eğitip geliştirebileceğiniz Yataktaki Kraliçe e-kitabına mutlaka göz atın hanımlar. Kitabı incelemek ve isterseniz indirmek için linke ya da aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz Yataktaki Kraliçe

yataktaki kraliçe ve kocanın kalbine gir kitapları

 

ilginizi çekebilecek diğer bazı yazılar;

Comments

  • Serhat
    Reply

    Eşim bana karsi iyi ama tam sexte atmosfer alamiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir