Evlenince ilk gece pozisyonları gerdek gecesi pozisyonları hakkında yazılı ve resimli bilgiler verdik. ilk gece nasıl olmalı bilmiyorsan öğrenmek için sen de tıkla.

Evlilikte ilk gece yapılması gerekenler resimli-Nikah günü yaklaşıyor mu? Hayat arkadaşınız olacak kişiyle yeni bir hayata adım atıyor ama ilk gece yapılması gerekenler nelerdir bilmiyor musunuz? Endişe, belirsizlik içinizi kemirmesin. Çünkü bu yazıda evlenince ilk gece pozisyonları hakkında yazılı ve hatta ilk gece nasıl olmalı resimli anlatımlı bilgiler verdik. ilk gece nasıl olmalı, ilk gece pozisyonları nelerdir bilmiyorsanız bu yazıda çoğu şeyle tanışma imkanı bulacaksınız.

Evlenince ilk gece pozisyonları nelerdir?

Evlenince ilk gece pozisyonları nelerdir sorusu için aşağıda anlattığımız bazı pozisyonlar göreceksiniz. Bu pozisyonlar aslında sadece ilk gece uygulanıp sonrasında hiç uygulanmaması gereken pozisyonlar demek değildir. ilk gecenin her iki tarafa da verdiği endişe ve utangaçlığı daha kolay atlatabilme nedeniyle, ilk gecede belli başlı pozisyonlar önerilir hepsi bu.

evlenince ilk gece pozisyonlarının öncelikli amaçları;

  • Utangaçlığı artırmayıp baskılamasına katkı sağlamak
  • Kadının ve erkeğin alacağı hazzın yükselmesini sağlamak
  • Çiftlerin ilk gecede birbirleri hakkında edindikleri izlenimin olumlu olmasını sağlamaktır

Evlenince ilk gece pozisyonlarına örnekler

En önemli 3 pozisyonun izahatını aşağıdaki satırlardan okuyabilirsiniz.

Misyoner pozisyonu

Bu pozisyon evlenince ilk gece pozisyonları içerisinde birinci sırada bulunan pozisyondur. Çünkü, çiftlerin yüz yüze olması ve partner ile son derece yakın temasta olmayı sağlayan bir pozisyon olma özelliğinde. Yüz yüze yakın temasta bulunmak evlilikte cinsel yaşamda oldukça önemli. Çiftlerin sosyal yaşamlarında da birbirlerine yakınlık göstermeleri üzerine psikolojik etkisi var.

Köprü pozisyonu

Önerilen ikinci pozisyon köprü pozisyonu. Haz verme özelliği yüksek bir pozisyon ve yine utangaçlığı absorbe eden bir pozisyon. Uzun süre yapılmaması önerilir çünkü kadının kolları için yorucu bir pozisyondur.

Dik misyoner pozisyonu

Evlenince ilk gece pozisyonları olarak önerilen üçüncü pozisyon dik misyoner pozisyonudur. Kadının kucağa alınmış olması her iki taraf için de romantizmi doruğa taşır. Erkeğin cinsel organının kadın rahminde en derine ulaşmasını da sağlayan bir pozisyondur. Erkekler için yorucu bir pozisyondur ama bu pozisyon vücuttaki adrenalini yükselttiği için sorun olmayacaktır.

Evlenince ilk gece pozisyonları ve dahası için Mutlu İzdivaç Oku

Yazar Gamze Divan’ın Mutlu İzdivaç pdf kitabını en aşağıdaki linke ya da görsele tıklayarak indirip okuyabilirsiniz. Bu kitapta sadece evlenince ilk gece pozisyonları resimli anlatımı değil, cinsel yaşamınızın tamamında ne zaman ne yapmanız gerektiğini de tüm yönleriyle kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Resimli ve yazılı anlatımlarıyla cinselliğe dair hiçbir soru işaretinizin kalmayacağı çok önemli bir kaynak olan bu kitabı okumanızı önemle tavsiye ederiz hanımlar. Kitabı buraya ya da aşağıdaki görsele tıklayarak okuyabilirsiniz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir